Hakkımızda

Hakkımızda

2002'den bu yana sizinleyiz

Mavi Marmara, 20 yıllık tecrübe ile denizyolu taşımacılığı alanında evrensel kalite standartlarına uygun hizmetler sunmayı kendisine ilke olarak benimsemiştir. Bu bağlamda Marmara Denizi içerisinde denizyolu taşımacılığında bir simge olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

Yolcularımız Velinimetimizdir

Yolcularımız için kaliteyi her zaman en üst düzeyde tutmak ve beklentilerine ivedi olarak karşılık vermek ilk önceliğimizdir.

Mavi Marmara

Mavi Marmara, filosunda Türkiye’nin en modern yolcu gemilerini barındırmaktadır. Yılın her mevsimi “Güvenli, hızlı, ekonomik ve konforlu ulaşım” ilkesini, müşteri memnuniyeti çerçevesinde sürekli olarak iyileştirmek görevimizdir.

Gemilerimiz kendi denetçilerimizin yanı sıra, Liman Başkanlığı tarafından atanan sörveyler ile de sistemli bir şekilde denetlenmektedir. Tüm gemilerimizde ISM (International Safety Management) uygulanmaktadır. Ayrıca İBB Ulaştırma Koordinasyon Merkezi’nin 1995/9-3 kararıyla gemilerimiz hat izinlerini aldıktan sonra İBB Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü tarafından ruhsatlandırılmıştır.

En iyi personeli kurumumuza istihdam etmek, verimliliklerini arttırmak, gelişmelerine imkan tanımak ve dayanışmanın var olduğu çalışma ortamını sunmak, hizmet verme ilkemizdeki en önemli bölümlerden birisidir. Mavi Marmara personeli, yolculara en iyi ve doğru yardımı sunmayı kendisine ilke edinmiştir.

Engelli yolcularımız için İskelelerimizin tümünde hissedilebilir yol, kabartmalı ve Braille alfabesi ile yazılmış danışma yazılarımız, tekerlekli sandalye asansörleri, engelli turnikesi ve gemilerimize girişlerde rampalar bulunmaktadır.

Bostancı-Adalar-Bostancı, Bostancı-Teşvikiye(Çınarcık), Adalar-Beşiktaş-Kabataş-Adalar, Adalar-Yeşilköy-Adalar, Büyükada-Heybeliada-Eminönü, Adalar-Sirkeci-Adalar arasında yolcu taşımacılığı yapmaktayız. Bu hatlar arasında yıllık 4,5 milyon yolcuyu istedikleri yere güvenli bir şekilde götürüyoruz.